Zainspirowany przez profesjonalnych piłkarzy i gry mieszane AND1, współczesna artystyczna forma piłki nożnej ulicznej powstała na placach
Amsterdamu i Rotterdamu pod koniec lat 90-tych.

Prowadzony przez Edgara Davids’a, marketingowiec firmy Nike – Edwin van Zanen, wymyślił grę Panna Knock Out razem z graczami piłki ulicznej z Amsterdamu i Rotterdamu! Panna to surinamskie słowo “grać przez czyjeś nogi”.
Pierwszy turniej odbył się w 2001 roku i oprócz tego, że była to akcja reklamowa, Nike zaoferował piłkarzom ulicznym poważną platformę.

Równolegle do turniejów organizowanych przez Nike, Sport Service
Nederland zorganizował turnieje Panna Knock Out o charakterze społecznym.

W 2006 r. Nike przerwało działania w tematyce piłki ulicznej. W następnych latach powstało kilka grup na całym świecie, w tym nasz zespół AS (AlternativeSoccer), który od 2008 roku organizuje i współorganizuje turnieje w Polsce (Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Otwarte Mistrzostwa Świata “Freestival Street Games”).
Inne popularne turnieje to Pannahouse Invitationals, WSF, Ghettofootball, European Street Cup i Engie Streetheroes.

 

Aby sprofesjonalizować sport PANNA i pozwolić grze rosnąć, zawodnicy ze sceny wspólnie opracowali oficjalną wersję zasad Panna. Zasady zawarte w tym dokumencie są normami i WPROWADZENIEM wytycznych na 2019 r., ale w 2020 r. zasady będą oficjalnie ustanowione.
Wszystkie zasady zostały opracowane dla rozrywki, fair play i piękna gry.
PLAY FOR PANNA.